Mezar taşı sözleri: “Bu ilk ölüşüm değil.”

Bu ilk ölüşüm değil

YILDIZ TİLBE & MEZAR TAŞI

Bu ilk ölüşüm değil diyen Yıldız Tilbe filozof gibi bir kadın. Allah söylettiriyor. Mezar taşınıza ne yazdırmak istersiniz sorusuna, “Bu ilk ölüşüm değil.” diyerek cevap verirken aslında çok acı çektiğini ifade etti belki ama bu sözün  gerçek bir anlamı daha olabilir.

Şöyle ki;

Kuranda, Hud suresi 107 ve 108. ayetlere göre cennet ve cehennemdekilerin yerler ve gökler var olduğu sürece orada kalacakları belirtiliyor. Şu an ebedi cehennemlikler dört gözle kıyametin kopmasını bekliyor ki cehennemden çıksınlar. Yani bu kaçıncı döngüdür bilmiyoruz. Daha önce kaç defa kıyamet koptu bilmiyoruz.

Allah ezelden beri var, o vakit Allah insanı bir kereliğe mahsus olmak üzere mi yaratıp Rahman oldu? Allah mutlak adalet sahibidir. O vakit benim  bir köle olarak, bir kral olarak, bir yerli insan olarak da imtihana tabi tutulmam gerekmez mi? Ben bir savaş halinde imtihana tabi tutulmadım örneğin. Bir tinerci olmadım. Çocuk yaşta öldüğümü hatırlamıyorum. Bir deli olarak yaşadığımı hatırlamıyorum.

“Sizi, düşünüp öğüt alacak kimsenin düşünüp öğüt alabileceği kadar yaşatmadık mı?” FATIR-37 Ayet

Bu ayete göre çocuk yaşta ölenlere Allah yeniden düşünüp öğüt alabileceği bir ömür vermiş olabilir mi? Cennete imtihanı geçen gider. Deliler ve çocuk yaşta ölenler direk cennete gitse  diğer insanlar “bizi de deli yaratsaydın yada çocuk yaşta öldürseydin” diye itiraz ederler miydi?

Yıldız Tilbe Bu ilk ölüşüm değil

Konuya dönersek Yıldız Tilbe daha sonra attığı bir mesajla ben öyle demedim demiş.

Yıldız Tilbe bu ilk ölüşüm değil

DÜZELTME: Dünyaya daha önce gelme ile ilgili şu yazıya bakın:

https://depresyonik.com/2019/08/13/emrah-eryilmazin-hakikat-kitabi-hakkinda-yorumlarim/