Vintage Nostaljika & Bursa Vintage Butik

ADRES: Nostaljika Vintage Shop, giyim mağazaları. Kurtoğlu Mah., 1. Yeşil Cad., No:20, Yıldırım, Bursa, Türkiye.

İçeri girip merdivenleri yavaşça çıktığınızda ilk katta sizi nostaljik bir mekan bekliyor. Orada kahvenizi içip Yeşil’in manzarasını o şirin küçük camlardan seyredebileceğiniz, yahut kahvenizi yudumlarken kitabınızı okuyabileceğiniz, kısacası vintage ürünleri bulabileceğiniz Bursa’da tek olan bir konsept ile huzuru bulabileceğiniz bir mekan…
Yeşil’e doğru çıkarken tarihi binaların arasında hemen sol tarafta 4 katlı şirin nostaljik bir bina. Yaşanmışlığı olan o binada yaşanmışlıkları olan nostaljik ürünler… Hayallerini gerçekleştiren genç girişimci bir kadın… Yenilenen konseptiyle ilk olarak kapılarını gazetemize açarak bizlere Bursa’da tek olan bir çalışmaya attığı imzanın detaylarını paylaşan Nergiz Şahin ve hikâyesi… Aslında 2 yıldır vintage ürünlerin satışını yapan ama 1 yıldır Kayhan Çarşısı’nda mağazası bulunan Nergiz Şahin hayali olan ve Bursa’da benzeri bulunmayan yeni mağazası hakkında gazetemize açıklamalar yaparak duygularını paylaştı. Şahin, “O kadar çok heyecanlıyım ki inanın anlatamam. Aslında bu bir hayaldi. Ama öncesinde bu işte pişmem gerekiyordu. Yaklaşık 1 yıl kadar önce Kayhan Çarşısı’nda açtığım Vintage Nostaljika mağazamda çok şey öğrendim. Geride bir yıllık bir serüven var. Hayalimin bu kadar kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini hiç düşünmemiştim. Hayalini kurduğum o oluşum bir anda karşıma çıktı ve ben de bir anda karar verdim. Ama o bir yıllık süre benim için öğrencilik dönemim gibi bir süre oldu. Geçen süre bana çok şey kattı. Artılarıyla eksileriyle birçok şeyi tecrübe ettim. O mağazamın yeri bende bambaşkadır. Hatta kapattıktan sonra gidemedim. Çünkü insan zamanla duygusal bir bağda kuruyor. Artık tamamen bambaşka bir serüvenin içine girdim ve burada daha çok göz önündeyim. Tabi bu durum biraz beni tedirgin ediyor ama çok mutluyum. Bundan sonraki süreçte vintage seven müşterilerim için Bursa’da bir benzeri olmayan güzel bir konseptle Yeşil Caddesi’nde hizmet vereceğim” diyerek anlattı.

KEYİFLİ ALIŞVERİŞ BU MEKANDA
Yeni mekanındaki farklılıkları ve detayları anlatan Nergiz Şahin, “Ben şuna inanıyorum, binaların, evlerin, eşyaların bir ruhu var. Bu binanın da bir ruhu olduğuna inandığım için burayı tuttum. Buraya gelenler anıları olan eşyalar görecekler. Burada huzuru, rahatlıkla oturup kitaplarını okuyabilecekleri, rahatlıkla üst katlara çıkıp alışveriş yapabilecekleri, sohbet edecekleri bir mekan görecekler. Güzel bir ambiyans müşterilerimi bekliyor. Buranın bir tadı olacak, keyif alacaklar. Burada bir televizyonumuz olacak eski siyah beyaz filmlerin olacağı. Belirli günler canlı müzik olacak tabi buranın konseptine uygun bir çalışma olacak. 70’ler 80’ler 90’lar dönem partisi gibi 20-30 kişilik kostümlü partiler düzenlemeyi düşünüyorum. Yine belirli günler resim yapan el sanatlarıyla uğraşan öğrenciler için yaptıkları eserleri sergilemek için burada o imkanı tanıyacağım. Sosyal sorumluluk projelerim olacak mesela belirli günler buradaki kıyafetler toplanıp bakım evlerine gönderilecek. Burada elimden geldiği kadar kime nasıl yardım edebiliyorsak onun için çalışmalarımı sürdüreceğim. Yine burada özel getirtmiş olduğum bir kahve makinesi olacak. Kısacası buradaki her şey özel olacak ve müşterilerim de kendilerini özel hissedecek” dedi.

http://www.yenimarmaragazetesi.com/yenilenen-konseptiyle—vintage-nostaljika-252526.html

Leave a reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s