Güneş ağaç su toprak canlı mıdır!

Güneş, ağaç, su, toprak canlı mıdır!

Atom canlı mıdır?

Çift yarık deneyinde elektronlar izlenmediği vakit dalga gibi izlendikleri anda ise parçacık yani katı cisim gibi hareket etmektedir. Elektronlar izlenmedikleri an aynı anda bir kaç yerde bulunmakta. Sanki paralel evren teorisi gibi. İzlendiklerini fark eden şeyler canlı ise bu elektronlar da canlı  demektir. Her şey atomlardan dolayısıyla elektronlardan oluştuğuna göre her şey canlıdır demek mümkün.

Bilimsel olarak kanıtlandı mı bilmiyorum ama Japon bilim adamı Masaru Emoto;  suya güzel sözler söylenince güzel kristal desenleri, kötü sözler söylendiği ise kötü kristal desenleri oluştuğunu iddia etmiştir.(Detaylı haber)

Halk arasında çiçekler ile konuşulduğunda çiçeklerin daha güzel ve gür olduğuna dair inanışlar da vardır.

Ağaçlar yer altındaki mantarlar aracılığıyla birbirleriyle konuşuyor, “ticaret yapıyor” ve hatta savaşıyor haberi de konuyu destekler mahiyette.

Peki Kuran’a göre Güneş, ağaç, su, toprak canlı mıdır!

Ahzap Suresi 72. Ayet:  Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir.”

Yukarıda ayeti aşağı yukarı 40 ayrı mealden de  kontrol ettiğimizde emanetten kastın ne olduğuna farklı anlamlar verseler de göklerin yerin ve dağların emaneti istemediği, korktukları ve  emaneti kabul etmedikleri ayette belirtilmiştir.

İstemek, korkmak ve kabul etmemek özgür iradesi olan ve düşünebilen varlıklar için  söz konusu olduğuna göre evet güneş, ağaç su, toprak ve diğer her şey canlıdır.??? Allah yarattığı her şeye hür irade mi vermiştir.? Evet gibi duruyor!

ÖLMEK DEMEK CANSIZ OLMAK DEMEK DEĞİLDİR????. Ölü canlılar ve diri canlılar???

Taş ve Demir Canlı mıdır?

Demirin  ve taşın canlı olduğuna dair veri sunan bir başka ayet ise İsra Suresi 49-51. ayetlerdir.

“Dediler ki: ‘Biz kemikler haline geldikten, toprak haline gelip ufalandıktan sonra mı, gerçekten biz mi yeni bir yaratılışla diriltileceğiz?’ De ki: ‘İsterseniz taş olun, isterseniz demir. Ya da gönlünüzde büyüyen herhangi bir yaratık olun.’ Diyecekler ki: ‘Bizi kim geri döndürecek?’ De ki: ‘Sizi ilk kez yaratan kimse, O…’  (İsra, 17/49-51)

 

Reklamlar

Yanıtla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.