O kedinin ağzına sıçacam!

O kedinin ağzına sıçacam

KEDİ

Antalya’da öğle yemeği için Zeynep Ana diye bir yer var ve genelde oraya gideriz. Bugün de  üç arkadaş yemeğe  yine oraya gitmiştik. Yemeği alıp arka bahçeye geçtik. Hemen sağ köşe masanın yanına kedi pislemiş olacak ki kokuyordu. Ondan sebep diğer köşede ki masaya oturduk.

Kızarmış tavuk almıştım. O ara o kedi gelip  dizime vurarak benden ikramda bulunmamı istedi. Ben de tavuğun yağlı derisini çıkarıp kediye ikram ettim. Kedi deriyi tutup parçalayarak yedi. Sonra yine dilencilik için o karşı sağ dipteki masaya yöneldi ve  yağlı elleriyle adamın dizine pat pat diye vurmaya başladı. Adamın pantolonuna pati baskısı yaptı.

Biz çayımızı içtikten sonra kalktık  tam çıkarken  o adamın arkadaşlarına “haydi şu masaya geçelim” dediğini duydum ve  bende ona “Evet, burası kokuyor kedi pislemiş” dedim. Adamda : “O kedinin ağzına sıçacam!” dedi!

Tabi adamın bu sözünü duyanlar gülmeye başladı. Ben de güldüm! Belli ki kedi adamı sinirlendirmiş epey. Merak ettiğim  şey ise  kedinin ağzını dek getirip o işi nasıl yapacağı!

Advertisements