Bedenin varsa cehennem cennet, bedenin yoksa cennet cehennemdir! 

Cehennemde dirilip cennete gitmek
Cennet ve Cehennem aynı yerdir!

İnsan Hayatı = Bedenli Hayat(DİRİ) + Bedensiz Hayat (ÖLÜ)

Bedenli Hayat (DİRİ)= Dünya ve Cennet
Bedensiz Hayat(Ölü)= Cehennem

Bedensiz hayat yalnızca ateş yada enerji halindeki ruhlar alemidir. Ebedi cehennemlikler hep ateşte yani ruh olarak kalacaklardır.

Bedenleri olmadığı için susadıkları halde su içemediklerini, acıktıkları halde yiyemediklerini bir düşünün. Bedensiz hayatta yani ateş(enerji) oldukları için hiç bir nimetten istifade edemediklerini ve böylece azap çektiklerini düşünün. Bedenleri olmadığı için nefes alamayıp boğulur gibi hissettiklerini bir düşünün!

Bu dünyadaki korku, pişmanlık, acı, soluma, susama, acıkma, sevgi, merhamet, unutma, hatırlama, düşünme (şeytan), refleks (koruyucu melek), hafıza(2 yazıcı melek), duyma, görme, dokunma, umut ve şehvet gibi 19 akli melaikeleri ile birlikte cehennemde  ateş halinde (ruh) yer alan bir insanın bu melaikeler yoluyla azap çektiğini bir düşünün.

O yüzden Taha/74 e göre ya yok olmayı(meallerde ölmek diye çevrilmiş) ya da dirilip bedene kavuşarak ahiret nimetlerinden istifade etmeyi isteyeceklerdir.

Cennet  ve Cehennemlikler iç içedir

Her nefis ölümü yani cehennemi tadacaktır. Herkes cehennemi yaşayacak. Cehennemde ateş (Ruh, enerji) halinde bulunacak. Cennetlikler ise bu ölüm (ruh, ateş) halinden dirilerek yani yeniden bedene kavuşarak cehennemden çıkıp cennete girmiş olacak!

Bedenin varsa cehennem cennet, bedenin yoksa cennet cehennemdir!

Ve cennet ile cehennem hayatı sonsuz değildir.

Ebedi cehennemlikler kıyametin kopmasını bekler

Reklamlar