Amel defterleri bu dünyada verilse insanlar cennetlik olanı cehenneme, cehennemlik olanı da cennete koyar

Kimler cennete kimler cehenneme gider?
Afgan kızı Farkhunda

Sahtekarlar birbirlerine yaranmak için taşlıyorlar!  Toplu değil de tek olsalar  içlerinden bazıları belki de ırzına geçer!

Şu an dünya üzerinde yaşayan  1,5 milyar Kuran ehli müslüman varsa şu an için belki hiç birinin sevabı Allah yolunda şehit olan Afgan kızı Farkhunda’nın sevabı kadar değildir.

Öğretmen adayı 27 yaşındaki Farkhunda’nın şehit oluşu

Her şey Farkhunda’nın, 19 Mart 2015 günü Kabil’de  bir caminin önünde kağıt parçalarına kendince dualar yazıp insanlara din diye satan molladan para karşılığı muska alan kadınları, ‘Bunlara para vermeyin, bunun dinde yeri yoktur” diyerek uyarmaya çalışmasıyla başladı.

Saçı uzun aklı kısa bu eksik eteğin işine taş koymasına öfkelenen din tüccarı  muskacı molla kadından hışmını alamayınca hemen, “Bu dinsiz kadın Kuran yaktı, ey ahali(!)” diye bağırarak  genç kadına iftira atıp ortalığı velveleye verdi.

Zavallı kadın her ne kadar çabaladıysa da, “Ben müslümanım, Kuran yakmam” dediyse de kendini  dinletemedi. Muskacı mollaya kulak verip galeyana gelen koyun sürüleri kadının üzerine atıldılar. Arada bazı insaniyetini henüz kaybetmemiş kişiler polise haber verip kadını kurtarmak istedi. Ancak olay yerine gelen polisler ”Boş verin, bu da İslam düşmanlarına ibret olsun” diyerek sakince bu katliamı seyrettiler.  Galeyancılar İslamiyet adına kadının her tarafına tekmeler ata ata, sopalarla döve döve,  yetmedi koca koca taşlarla vura vura,  … dakikalarca… yetmedi üzerinden arabayla geçerek kadıncağızı linç ettiler ve o da yetmedi en sonunda yaktılar.

 

Reklamlar

Amel defterleri bu dünyada verilse insanlar cennetlik olanı cehenneme, cehennemlik olanı da cennete koyar” için bir yanıt

 1. Bu paylaşım için birileri özelden “Merhaba bu son paylaştığınız paylaşımın amacı cahilce bir olay yüzünden tüm İslam alemini karalama kampanyasıdır.
  Lütfen kaldırın o paylaşımı rahatsız edici.” diye mesaj atmış.

  O kişiye vermiş olduğum cevabi mesaj:

  1. Para karşılığı muska yapıp satmanın yanlış olduğunu belirtmek dini karalamak mıdır?
  2. Bu kadın kuran yaktı diye iftira atılmasını belirtmek dini karalamak mıdır?
  3. Bir kişinin sözüne dayanarak bir kadının linç edilmesinin yanlış olduğunu belirtmek dini karalamak mıdır?

  Ayrıca İslam hoşgörü dinidir. İnsanlara yaptığınız yanlış diyerek örnek olamayız. İnsanlara güzeli yaşayarak örnek oluruz. Bana bu paylaşımınız dini karalamaktır diyerek beni hedef göstermeniz ile o mollanın bu kadın kuran yaktı diyerek kadını hedef göstermesi aynı değil midir? İnsanlar sizin bu sözünüze güvenerek benim dini karaladığımı düşünerek beni linç etseler sizce birileri vebal altında kalmaz mı?

  Gerçek yaşanmış bir olayı aktardığım durum bir zulme yöneliktir. Zulme karşı sessiz kalınmayacağını siz de bilirsiniz.

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.